Kredyty

Pomagamy naszym klientom uzyskać środki kredytowe na zakup domu, mieszkania, dużej i małej działki lub na remont posiadanej nieruchomości, a także na uzyskanie płynności finansowej pod zastaw nieruchomości.

Każdy z klientów agencji IMPERIAL może liczyć na pełne i bezpłatne wsparcie związane z doradztwem w wyborze i uzyskaniu kredytu hipotecznego, budowlano-hipoteczno lub pożyczki hipotecznej. Oferujemy pomoc na każdym kroku podczas załatwiania formalności.
Przy wyborze kredytu bezpłatnie doradzamy naszym klientom m.in. czy w danej, indywidualnej sytuacji (poszczególni klienci mają zupełnie inną sytuację finansowo-majątkową i ogólną rodzinno-zawodową) warto wziąć kredyt, czy też nie, a jeśli warto to pomagamy przy podjęciu decyzji o rodzaju kredytu ze względu na jego przeznaczenie – cel:


  • kredyt hipoteczny – kredyt bankowy na zakup domu, mieszkania, nieruchomości, w którym na podstawie umowy kupna-przedaży bank przelewa pełną kwotę na rachunek sprzedającego,
  • kredyt budowlano-hipoteczny – pozyskane od banku środki finansowe przeznaczone są na budowę domu. Kredyt uzyskać może zarówno osoba fizyczna, jak i np.: firma deweloperska. Bank przelewa pieniądze w całości lub w z góry ustalonych transzach. Do wniosku kredytobiorca załącza dla banku kosztorys inwestycji – budowy i wykończenia, aby na samym końcu rozliczyć wydatki na podstawie rachunków, faktur.
  • pożyczka hipoteczna – uzyskane z kredytu środki mogą zostać wydatkowane, przeznaczone na dowolny cel, którym nie musi być zakup nieruchomości lub budowa.

ale również ze względu na wybór korzystnej oferty spośród propozycji szeregu banków, z którymi na co dzień współpracujemy.

Kredyty ze względu na walutę:

  • kredyty w walucie krajowej 
  • kredyty walutowe (np.: w euro lub frankach szwajcarskich).

Zabezpieczenia pod kredyt hipoteczny:

  • hipoteka (zastaw nieruchomości) – to docelowe zabezpieczenie,
  • tymczasowe: ubezpieczenie kredytu, poręczenie osoby trzeciej (obowiązek posiadania zdolności kredytowej), weksel lub poręczenie, zamrożenie środków finansowych na rachunku bankowym lub lokacie. Zabezpieczenia tymczasowe najczęściej funkcjonują jedynie do momentu uzyskania zabezpieczenia w postaci hipotek (ustanowienia hipoteki).